U obnovljenoj
boćarskoj dvorani u Lignju u organizaciji BK „Lovran" i suorganizatora BK „Liganj"
i uz potporu grada Lovrana od 14.-16.04.2023. održano je 2. prvenstvo Hrvatske
za mlađe kadete i kadetkinje do 12 godina koji su svoje znanje odmjerili u šest
boćarskih disciplina. Natjecanje je otvorio predsjednik HBS-a Denis Peršić koji
je uručio zahvalnice organizatorima predsjedniku BK „Lovran" Antonu Bučeviću i
predsjedniku BK „Liganj" Amiru Beganoviću.
Medalje su
podijelili Denis Peršić, Boris Nadenić predsjednik Sportske
komisije F.I.B. te predsjednici BK „Lovran" i BK „Liganj".
Od ukupno podijeljene 24
medalje, u našoj županiji ostalo je 19 medalja: 5 zlatnih, 5 srebrnih i 9
brončanih. Najviše uspjeha imali su igrači i igračice BK „Kastav" koji
su ukupno osvojili 7 medalja.
Fran Kusturin (Kastav) osvojio je dvije
titule državnog prvaka u preciznom i brzinskom izbijanju pridodavši još dvije
srebrne medalje iz kruga i štafetnog izbijanja s partnerom Sandijem Paoli
te brončanu medalju u paru klasično s partnericom Lorenom Čolić koja ujedno
osvaja naslov državne prvakinje u pojedinačnom klasičnom te brončanu medalju u
krugu.
Mauro Šolin (Gornji kraj-Ladvić) osvaja
titulu državnog prvaka u krugu, a tome je pridodao jednu srebrnu i dvije brončane
medalje.
Zvonimir Pavletić (Vargon) i Tomas Šepić
(Lovran) postali su prvacima države u disciplini štafetno izbijanje, a Pavletić
je uz taj naslov osvojio još jednu srebrnu i dvije brončane medalje.
Jedina titula koja je otišla izvan P-G županije i put otoka Visa je iz discipline par klasično gdje su Jurica Basić i Jakov
Gracin (Komiža) postali državnim prvacima.
Za najboljeg igrača prvenstva proglašen je Fran Kusturin (Kastav)
koji je ujedno i najbolji izbijač dok je Lorena Čolić najbolja koštadorka, a nagrada za Fair-play
pripala je paru BK „Lovran" Uhač-Alkić
Osvajači medalja po disciplinama:
Precizno
izbijanje:
1. Fran
Kusturin - Kastav
2. Zvonimir
Pavletić - Vargon
3. Matija
Nadenić -
4. Mauro Šolin
- Gornji kraj-Ladvić
Par klasično:
1. Jurica
Basić, Jakov Gracin - Komiža
2. Marcel
Grbčić, Fran Citković - Sv. Jakov-Jadranovo
3. Lorena
Čolić, Fran Kusturin - Kastav
4. Zvonimir
Pavletić, Tomas Šepić - Vargon/Lovran
Brzinsko
izbijanje:
1. Fran
Kusturin - Kastav
2. Mauro Šolin
- Gornji kraj-Ladvić
3. Jurica
Basić - Komiža
4. Matija
Nadenić - Sv. Vinčent
Pojedinačno klasično:
1. Lorena Čolić
- Kastav
2. Matija
Nadenić - Sv. Vinčent
3. Korina
Klarić - Čavle ŠB
4. Petra Jošt -
ŽBK Hreljin
Bližanje i
izbijanje u krug:
1. Mauro Šolin
- Gornji kraj-Ladvić
2. Fran
Kusturin - Kastav
3. Zvonimir
Pavletić - Vargon
4. Lorena
Čolić - Kastav
Štafetno
izbijanje:
1. Zvonimir
Pavletić, Tomas Šepić - Vargon/Lovran
2. Fran
Kusturin, Sandi Paoli - Kastav
3. Mauro
Šolin, Adrian Crnić -Gornji kraj-Ladvić
4. Fran
Citković, Marcel Grbčić - Sv. Jakov-Jadranovo
Najbolji
igrač: Fran Kusturin - Kastav
Najbolji
izbijač: Fran Kusturin - Kastav
Najbolji
koštador: Lorena Čolić - Kastav
Fair Play: Uhač i Alkić – Lovran 2
REZULTATI S NATJECANJA
Bližanje i izbijanje u krug.pdf