Reprezentacija Francuske pobjednik je međunarodnog juniorskog turnira Božić 2018

Reprezentacija Francuske pobjednik je međunarodnog juniorskog turnira Božić 2018

Međunarodni juniorski turnir „Božić 2018" tradicionalno je natjecanje u organizaciji Boćarskog saveza grada Rijeke i Boćarskog saveza PGŽ, a ove se godine održavao 15. i 16. prosinca 2018 u boćarskom domu Podvežica. Turnir je otvorio gosp. Miljenko Butković član izvršnog odbora zajednice sportova PGŽ.

Sudjelovalo je 6 reprezentacija, sastavljene od jedne juniorke i dva juniora iz Italije, Francuske, Monaka, Slovenije, Srbije i Hrvatske, sa ukupno 8 ekipa.

Na programu su bile discipline par, bližanje i izbijanje u krug, pojedinačno u kojem su svoje snage odmjeravale juniorke, te brzinsko izbijanje - miješana štafeta.

Reprezentacije su  bile podijeljene u dvije grupe, u kojima su, po sistemu svaki sa svakim, odigrale tri susreta prvog dana natjecanja.

Prvoplasirane iz svake grupe u nedjelju su odigrale za pobjednika turnira, a drugoplasirane u grupi za treće odnosno četvrto mjesto.


U grupi A reprezentacija Hrvatska 1 u sastavu Ria Vojković (ŽBK Komiža), Karlo Šaban (BK Sv.Jakov) i Filip Matijašić (BK Pazin) pod vodstvom Čede Vukelića plasirala se s tri pobjede na prvo mjesto dok je drugo mjesto zauzela Slovenija 2.

U grupi B kao prvoplasirani u drugi dan se plasirala reprezentacija Francuske, te Hrvatska 2 kao drugoplasirana u sastavu Dora Fućak (BK Čavle-škola boćanja), Lovro Šipek (BK Sv.Jakov) i Luka Jozipović (BK  Biston Brela) pod vodstvom trenera Vjekoslava Matetića.


U nedjelju smo gledali napete i neizvjesne utakmice do samog kraja. Za pobjednika turnira igrali su Francuska i Hrvatska 1, a za treće mjesto igrali su Slovenija 2 i Hrvatska 2. Nakon redovnog dijela natjecanja oba susreta završila su neriješeno 4:4, te se pristupilo raspucavanju kako bi dobili pobjednike susreta sa po tri bližanja i tri izbijanja balina.

Nakon završenog prvog dijela raspucavanja, susreti su i dalje bili neriješeni Francuska-Hrvatska 1 4:4, Slovenija 2-Hrvatska 2  1:1, te se tada pristupilo ponovo bližanju i izbijanju balina ali ovaj put do „prvog promašaja" odnosno „zlatnog punta". U tom završnom dijelu Francuska i Slovenija 2 slavile su svoj „zlatni punat", i konačni rezultati susreta nakon raspucavanja glasili su: Hrvatska 1 – Francuska 5:6 i Hrvatska 2 – Slovenija 2 2:3.


Proglašena je i najbolja miješana štafeta turnira, a to je reprezentacija Francuske u sastavu Nicolas Gerard Peyron i  Pauline Gouilloud koja je u finalnom dvoboju pogodila 48/55.


Svim igračicama i igračima, te vodstvu prve četiri plasirane reprezentacije predsjednik boćarskog saveza PGŽ gosp. Serđo Samblić dodijelio je  pehare, prvoplasiranoj  ekipi veliki pobjednički pehar. Svih osam voditelja delegacija dobili su plakete za sjećanje na ovaj turnir.

 
1.KOLO HRVATSKA 1 8 : 0 SLOVENIJA 2 
ITALIJA  3 : 5 SRBIJA 
HRVATSKA 2 5 : 3 SLOVENIJA 1
FRANCUSKA  8 : 0 MONACO
 
2.KOLO HRVATSKA 1 8 : 0 SRBIJA 
SLOVENIJA 2 4 : 4 ITALIJA
FRANCUSKA  4 : 4 HRVATSKA 2
SLOVENIJA 1 8 : 0 MONACO
 
3.KOLO HRVATSKA 1 8 : 0 ITALIJA
SLOVENIJA 2 8 : 0 SRBIJA
FRANCUSKA  6 : 2 SLOVENIJA 1
HRVATSKA 2 7 : 1 MONACO
 
POREDAK NAKON 3.KOLA
GRUPA A REZULTAT PUNTI BODOVA
1. HRVATSKA  1 24-0 277-186 6
2. SLOVENIJA 2 12-12 220-204 3
3. SRBIJA 5-19 199-205 2
4. ITALIJA 7-17 216-243 1
GRUPA B REZULTAT PUNTI BODOVA
1. FRANCUSKA 18-6 234-193 5
2. HRVATSKA 2 16-8 217-197 5
3. SLOVENIJA 1 13-11 224-203 2
4. MONACO 1-23 169-251 0
 
POREDAK 3. - 4. mjesto :
 
SLOVENIJA 2 - HRVATSKA 2  4 : 4 - u doigravanju 3 : 2  

POREDAK 1. i 2. mjesto:
 
HRVATSKA 1 - FRANCUSKA 4 : 4 - u doigravanju 5 : 6
 
KONAČNI POREDAK:
 
1. FRANCUSKA - Gouilloud Pauline, Chemarin Eddy, Peyron Gerard Nicolas - voditelj Amar Fabien   
2. HRVATSKA 1 - Ria Vojković, Karlo Šaban, Filip Matijašić - voditelj Čedo Vukelić
3. SLOVENIJA 2 - Neli Škoberne, Jaka Štremfel, Jan Guštin - voditelj Anton Kosar 
4. HRVATSKA 2 - Dora Fućak, Luka Jozipović, Lovro Šipek - voditelj Vjekoslav Matetić
5. SLOVENIJA 1 - Nina Volčina, Žan Sodec, Povh Gašper - voditelj Aleš Škoberne
6. SRBIJA - Milica Popović, Dejan Kovačević, Nikola Kurbalija - voditelj Aleksandar  Koljaja
7. ITALIJA - Zaira Cescon, Andrea Lorenzetto, Mattia Aliprandi - voditelj Enrico Birolo 
8. MONACO - Jessica Samarati, Bresciano Gianni, Leporati Victor - voditelj Campiglia Gilles
 
Voditelj natjecanja: Dino Blečić 
Suci natjecanja: Davor Jelovica, Nenad Juričić, Nives Jelovica