Pet titula prvaka države (U18) ostalo u našoj županiji

V.Matetić sa svojim trofejnim igračima

Pet titula prvaka države (U18) ostalo u našoj županiji

Jučer je u Jadranovu završeno pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u boćanju za juniore u organizaciji Boćarskog kluba „Sveti Jakov". Uz plaketu za odličnu organizaciju natjecanja, koju je domaćinima predao Damir Jasić, predstavnik Hrvatskog boćarskog saveza, Jakovari su osvojili i najviše odličja, a u četiri od šest disciplina osvojili su naslove prvaka Hrvatske.
Najbolji igrač Prvenstva je Filip Klarić koji je naslove prvaka Hrvatske osvojio u 3 discipline (bližanje i izbijanje u krug, brzinsko izbijanje i štafeta s Lovrom Šipekom), čime je Klarić ponovio prošlogodišnje rezultate s PH U18. Novim naslovima pridodao je srebrnu medalju u pojedincu i brončanu u preciznom izbijanju.
Lovro Šipek je osvojio dva naslova prvaka Hrvatske (pojedinačno klasično te štafeta s Filipom Klarićem) srebrnu medalju u krugu te dvije brončane medalje (u brzincu i paru s Kristijanom Kneževićem).
Naslov prvaka Hrvatske u preciznom izbijanju pripao je Ivanu Štihoviću („Lindar"), a najbolji u parovima su bili boćari „Vargona" Jakov Ivošević i David Petz.
Dvije srebrne i dvije brončane medalje osvojio je Žarko Jerčinović koji je nastupio u dresu „Drivenika", tri brončane medalje osvojio je Luka Peričić („Gornji kraj-Ladvić"), dvije brončane medalje Ivano Rajačić Muža („Gornji kraj-Ladvić") i jednu brončanu medalju Kristijan Knežević („Sveti Jakov").

Tako su juniori naše županije osvojili 19 medalja od ukupno 24 koliko ih je podijeljeno na Prvenstvu. Komplete medalja i pehare najboljima dijelili su: Ivan Grbčić predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Jadranovo, Miljenko Butković predsjednik Boćarskog saveza Primorsko-goranske županije, Nives Jelovica najtrofejnija Hrvatska boćarica, Čedo Vukelić izbornik kadetske i juniorske boćarske reprezentacije Hrvatske.
Voditelj ovogodišnjeg juniorskog prvenstva Hrvatske bio je Davor Jelovica.
Prvenstvo Hrvatske za juniore popratile su kamere državne televizije - HRT te regionalna televizija Kanal Ri. 
Reportaža s  juniorskog Prvenstva Hrvatske U18 - Kanal Ri
Galerija slika s PH U18 - Jadranovo 2020.
 

OSVAJAČI  MEDALJA  PO  DISCIPLINAMA: 

Bližanje i izbijanje u krug:

1. FILIP KLARIĆ ("Sveti Jakov")
2. LOVRO ŠIPEK ("Sveti Jakov")
3. ŽARKO JERČINOVIĆ ("Drivenik")
4. LUKA PERIČIĆ ("Gornji kraj-Ladvić")

Par klasično:

1. JAKOV IVOŠEVIĆ, DAVID PETZ ("Vargon")
2. SAMUEL MAJCAN, FILIP KAJIN ("Buzet")
3. LUKA PERIČIĆ, IVANO RAJAČIĆ MUŽA ("Gornji kraj-Ladvić")
4. LOVRO ŠIPEK, KRISTIJAN KNEŽEVIĆ ("Sveti Jakov")

Štafetno izbijanje:

1. LOVRO ŠIPEK, FILIP KLARIĆ ("Sveti Jakov")
2. IVAN ŠTIHOVIĆ, MARTIN ŠTIHOVIĆ ("Pazin")
3. KARLO PAVLETIĆ, SAMUEL MAJCAN ("Buzet")
4. LUKA PERIČIĆ, IVANO RAJAČIĆ MUŽA ("Gornji kraj-Ladvić")

Precizno izbijanje:

1. IVAN ŠTIHOVIĆ ("Lindar")
2. ŽARKO JERČINOVIĆ ("Drivenik")
3. FILIP KLARIĆ ("Sveti Jakov")
3. FRAN JAKOMINIĆ ("Vargon")

Brzinsko izbijanje:

1. FILIP KLARIĆ ("Sveti Jakov")
2. ŽARKO JERČINOVIĆ ("Drivenik")
3. LOVRO ŠIPEK ("Sveti Jakov")
4. KARLO PAVLETIĆ ("Ročko Polje")

Pojedinačno klasično:

1. LOVRO ŠIPEK ("Sveti Jakov")
2. FILIP KLARIĆ ("Sveti Jakov")
3. ŽARKO JERČINOVIĆ ("Drivenik")
4. MATIJA VALENČIĆ ("Vargon")

KOMPLETNI REZULTATI:
BLIŽANJE I IZBIJANJE U KRUG.pdf
POJEDINAČNO KLASIČNO.pdf
PRECIZNO IZBIJANJE.pdf
BRZINSKO IZBIJANJE.pdf
PAR KLASIČNO.pdf
ŠTAFETNO IZBIJANJE.pdf
 
Izvor: www.crikva.hr