MEĐUNARODNI BOĆARSKI JUNIORSKI TURNIR BOŽIĆ 2018

MEĐUNARODNI JUNIORSKI TURNIR BOŽIĆ 2018

MEĐUNARODNI BOĆARSKI JUNIORSKI TURNIR BOŽIĆ 2018

Međunarodni juniorski turnir „Božić" tradicionalno je natjecanje u organizaciji Boćarskog saveza grada Rijeke i Boćarskog saveza PGŽ, a ove se godine održava 15. i 16. prosinca 2018.                

Turnir je to kojim se zaključuje godina i na kojem upravo zbog toga sudjeluju najbolji europski boćari i boćarice u juniorskoj kategoriji. Najbolji zato jer u Rijeku i boćarski centar Podvežica stižu nakon što su odradili svoje nastupe na Svjetskom juniorskom prvenstvu. Zbog toga je moguće vidjeti osvajače svjetskih odličja kako odmjeravaju snage sa najboljim hrvatskim juniorima. Na turnir se odazivaju reprezentativci Slovenije, Italije, Francuske, Monaka, Srbije, te hrvatski reprezentativci, ponajbolji juniori i juniorke odabrani iz hrvatskih županija koji kvalitetom napreduju. 

Okupljanje reprezentacija predviđeno je u subotu 15.12.2018 u 9:00 sati  u boćarskom centru  Podvežica  u Rijeci , F.Matkovića 1/a , a početak natjecanja zakazan je za 9:30 sati. Službeno otvaranje  turnira i predstavljanje reprezentacija predviđeno je 15.12.2018. u 11:30 sati. 

Na programu su discipline:

Par – klasično

Pojedinačno – klasično

Bližanje i izbijanje u krug

Brzinsko izbijanje – miješana štafeta (m+ž) 

Pozivamo boćarice i boćare,te ljubitelje boćanja da popratite ovaj sportski događaj koji je značajna boćarska manifestacija i na kojima  će nastupiti aktualni svjetski prvaci u kategoriji U18 i ostali osvajači medalja sa netom završenog svjetskog prvenstva.

 

S A T N I C A

 

Subota 15. prosinca :

 

-             09 H. 00                       OKUPLJANJE REPREZENTACIJA

-             09 H. 00                       Prva utakmica – PAR + POJED                  1 H. 30

-             10 H. 30                       Prva utakmica – KRUG + MIX ŠTAFETA   1 H. 00

-             11 H. 30                       PREDSTAVLJANJE i OTVARANJE

-             11 H. 45                       Druga utakmica – PAR + POJED               1 H. 30

-             13 H. 30                       Druga utakmica - KRUG + MIX ŠTAFETA 1 H. 00

-             14 H. 30 – 16 H.00       Ručak

-             16 H. 00                       Treća utakmica – PAR + POJED               1 H. 30

-             17 H. 30                       Treća utakmica – KRUG + MIX ŠTAFETA 1 H. 00

-             19 H. 00                       Večera

 

Nedjelja 16. prosinca :

 

-             08 H. 30 -  11 H. 00     ZAVRŠNICA                            (A1-B1)       2 H.30       

-             08 H. 30 – 11. H. 00     ZA 3. i 4. MJESTO                   (A2-B2)              

-             11 H. 15                       PODJELA PRIZNANJA I NAGRADA

-             11 H. 30                       RUČAK

-       12 H. 30                       Odlazak 


Sastav reprezentacija

Slovenija 1

Aleš Škoberne - - trener/voditelj 

Žan Sodec, Povh Gašpar 

Nina Volčina

Slovenija 2

Anton Kosar  - trener/voditelj

Jaka Štrenfl, Jan Guštin

Neli Škoberne 

Francuska

Amar Fabien / Galera Jean Luc  - trener/voditelj

Chemarin Eddy / Peyron Gerard Nicolas 

Gouilloud Pauline  

Monaco

Campiglia Gilles, Rugari Jordan – trener/voditelj

Bresciano Gianni, Leporati Victor

Jessica Samarati 

Italija   

Gianfranco Papa, Enrico Birolo, Dario Campana - treneri/voditelj

Andrea Lorenzetto, Mattia Aliprandi

Zaira Cescon 

Srbija

Todor Mandić, Aleksandar  Koljaja – trener/voditelj

Dejan Kovačević, Srđan Lukić 

Milica Kolundžija

Hrvatska 1

Čedo Vukelić - trener/voditelj

Karlo Šaban, Filip Matijašić

Ria Vojković

Hrvatska 2 

Vjekoslav Matetić - trener/voditelj

Luka Jozipović, Lovro Šipek 

Dora Fućak 


GRUPE BOŽIĆNOG TURNIRA 2018 :

 

GRUPA 1                                       GRUPA 2

1. CRO 1                                         1. CRO 2

2. SLO 2                                          2. SLO 1

3. ITA                                              3. FRA

4. SRBIJA                                       4. MONACO

 

1.KOLO

CRO 1 – SLO 2                            CRO 2  - SLO 1

ITA – SRBIJA                                FRA – MONACO

 

2.KOLO

CRO 1 – SRBIJA                            CRO 2 – FRA

SLO 2 – ITA                                    SLO 1 – MONACO

 

3.KOLO

CRO 1 – ITA                                   CRO 2 – MON

SRBIJA – SLO 2                            SLO 1 - FRA