Hrvatska prva u Francuskoj

Hrvatska reprezentacija Alen Dretvić (Lovran, Vargon), Mateo Načinović (Vargon), Dorotea Maršanić (Čavle-Škola boćanja), Lovro Šipek i Zvonimir Maras (Sveti Jakov Jadranovo) i Ivan Čorić (Naklice predvođeni izbornikom Čedom Vukelićem i šefom delegacije Damirom Jasićem osvojila je prvo mjesto u ukupnom poretku na međunarodnom turniru "Jeannot Vedrine" održanom u francuskom gradu Saint Vulbas.

Na turniru je sudjelovalo sedam reprezentacija te dvije ekipe domaćina Saint Vulbas. Iza Hrvatske koja je osvojila 45 bodova, smjestili su se Francuska sa 42 i Slovenija sa 31 bodom.  Natjecanje se održavalo u tri discipline, par, precizno i štafetno izbijanje u kategorijama do 15 i do 18 godina.

U kategoriji do 18 godina hrvatski su predstavnici Načinović, Maras i Čorić osvojili prva mjesta u sve tri discipline. U finalu parova Načinović i Maras pobijedili su slovenski par 11:1. U preciznom izbijanju Načinović je završio prvi sa 22 punta, dok su u štafeti Načinović i Čorić pogodili najbolji rezultat 48/57. U ukupnom poretku kategorije do 18 godina hrvatski reprezentativci su završili prvi sa 24 boda, četiri boda više od drugoplasirane Slovenije dok je treća Francuska osvojila 16 bodova.

U mješovitoj kategoriji do 15 godina Alen Dretvić i Dorotea Maršanić osvojili su drugo mjesto nakon što su u finalu poraženi od Francuske A rezultatom 9:7. Dretvić je u finalu preciznog izbijanja pogodio 14 punata, što mu je donijelo treće mjesto. U štafeti su Dretvić i Šipek završili treći nakon dodatnog razigravanja. Nakon prvog kruga Hrvatska i Francuska B imale su isti rezultat 26/44 - 26/46, no u razigravanju hrvatski dvojac pogodio je 6/12, boću više od Francuza. U ukupnom poretku kategorije do 15 godina Francuska A je bila prva sa 26 bodova, Hrvatska druga sa 21 bodom i plusom od 176 punata, dok treći bio Saint Vulbas B sa istim brojem bodova, ali sa 138 punata.

- Moram pohvaliti sve članove reprezentacije jer su doista odlično igrali. Istaknuo bih Mate Načinovića koji je u svim disciplinama pokazao vrhunsku igru te Alena Dretvića koji je u preciznom izbijanju u drugom krugu kvalifikacija pogodio 32 punta i srušio hrvatski kadetski rekord, rekao je izbornik Čedo Vukelić.

Ova stranica koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Za nastavak korištenja web stranice kliknite na "Slažem se". Postavke kolačića mogu se konfigurirati u vašem web pregledniku, a više informacija potražite ovdje. Slažem se