HRVATSKA 1 POBJEDNIK SV. VID 2017

HRVATSKA 1 POBJEDNIK SV. VID 2017

Na tradicionalnom boćarskom turniru „Sveti Vid 2017." održanom jučer u Boćarskom domu Podvežica u Rijeci nastupilo je 16 parova iz Slovenije i Hrvatske.
Turnir je ove godine organiziran za mlade boćare i boćarice kadetskog uzrasta (U15), a naslov pobjednika i pobjednički pehar uvjerljivo je osvojio par Hrvatska 1 za koji su igrali Lovro Šipek („Sveti Jakov") i Karlo Vukelić („Vargon").
Šipek i Vukelić su u finalu uvjerljivo s 13:0 nadigrali par Rijeke, a prije toga su nadigrali i sve protivnike koje su imali do finala.
Najugodnije iznenađenje turnira bio je par Rijeke za koji su igrali Gabrijel Ivančić i David Petz („Vargon"). Njih su dvojica došla do finala na način da su u polufinalu izbacili Sloveniju 1 i tako onemogućili ogled najboljih hrvatskih i slovenskih parova u završnici turnira.
Boćarski turnir „Sveti Vid"  nalazi se u kalendaru Međunarodne boćarske federacije  (F.I.B.) i jedan je od najjačih boćarskih turnira za mlade boćare koji se tradicionalno održava u Rijeci uz blagdan svetog Vida zaštitnika Grada Rijeke., a pehare najboljima na turniru predao je Dragan Putica, povjerenik F.I.B.- e. 
 
Ivica Šubat  
 
Poredak:
1. HRVATSKA 1 (Lovro Šipek i Karlo Vukelić)
2. RIJEKA (Gabrijel Ivančić i David Petz)
3. SLOVENIJA 1 (Gašpar Sedmak i Domen Sedmak)
4. HRVATSKA 2 (Žarko Jerčinović i Fran Jakominić)
5. SLOVENIJA 2 (Jaka Štremfel i Jan Guštin)
6. PGŽ (kadeti) (Dario Beganović i Luka Peričić)
7. KOMIŽA (Frane Ivčević i Ivan Tokić)
8. CRIKVENICA (Kristijan Knežević i Filip Klarić)
9. PAZIN (Antonio Juričić i Martin Stipović)
10. HRVATSKA 3 (kadetkinje) (Merita Cocaj i Roberta Petrović)
11. BUZET (Karlo Pavletić i Simon Kajin)
12. POREČ (Filip Popović i Luka Džananović)
13. SB KORTE IZOLA (Janja Roj i Kristina Žužič)
14. DUBROVNIK (Mario Batinić i Stijepo Batinić)
15. PGŽ (kadetkinje) (Ella Murgić i Dora Fućak)
16. LABIN (Ivan Načinović i Natali Krajcar)

 Rezultati: Finale:
- za 1. mjesto: HRVATSKA 1 – RIJEKA  13:0
- za 3. mjesto: SLOVENIJA 1 – HRVATSKA 2  13:3 Polufinale:
RIJEKA – SLOVENIJA  13:9
HRVATSKA 2 – HRVATSKA 1  3:13

Četvrtfinale:
PGŽ (kadeti) – RIJEKA  5:13
HRVATSKA 1 – SLOVENIJA 2  12:11
HRVATSKA 2 – CRIKVENICA  13:0
SLOVENIJA 1 – KOMIŽA  13:1

 
Sv. VID 2017.pdf